You are here: / Diagnostyka różnicowa / Zdrowie / SALMONELLOZA

SALMONELLOZA

SALMONELLOZA
1 vote, 4.00 avg. rating (80% score)

nefrolog-krakow-5Jak sama nazwa wskazuje jest to choroba wywołana przez pałeczki salmonelli.
Objawy mogą mieć różne nasilenie (w zależności od ilości bakterii, które dostały się do organizmu kondycji systemu odpornościowego) od niedużego bólu brzucha i łagodnej biegunki do wysokiej gorączki, bólów stawów, męczącej biegunki, wymiotów i nudności. Objawy pojawiają się od 6 do 72 godzin od zarażenia.
Jeśli objawy nie są zbytnio nasilone należy pić dużo płynów, aby nie dopuścić do odwodnienia organizmu i dobrze jest uzupełnić elektrolity na przykład w preparacie Litorsal.
Jeśli natomiast objawy nie słabną w ciągu 12 godzin i wodniste stolce występują często (kilka razy na godzinę) lub nie spada gorączka lub nie ustępują wymioty konieczna będzie wizyta u lekarza.
Salmonelli można uniknąć odpowiednio dbając o higienę, nie jedząc surowych mięs i jajek, (jeśli jajka potrzebne są surowe ?należy sparzyć skorupkę wrzątkiem). Pałeczki salmonelli są mało odporne na wysoką temperaturę i giną zwykle już przy 60 stopniach

Pozostałe wpisy o zdrowiu i medycynie:

YOU MIGHT ALSO LIKE

Tagi: zeltiq Warszawa, plisy Oświęcim, złomowanie auta tarnobrzeg, fluorokrzemian glinu, wałki pa66, armatura łazienkowa Apavisa, redox extreme efekty, Drepo zadaszenia tarasów, trioxygen 5, busy do danii szamotuły, Fotoodmładzanie żary