You are here: / Flegamina / Medycyna / Visaxinum opinie / MIGDAŁKI

MIGDAŁKI

MIGDAŁKI
1 vote, 4.00 avg. rating (80% score)

depilacja laserowa (4)Migdałki podniebienne leżą po obu stronach gardła w bocznej jego części i są elementem układu odpornościowego organizmu pełniącym funkcję ochronną.
Czasami jednak są wskazania do ich usunięcia chirurgicznego. Pierwszym takim wskazaniem są powracające anginy; jeśli w ciągu jednego roku angina zdarza się pięć razy albo w przeciągu dwóch lat po trzy razy rocznie jest to wskazanie do wycięcia migdałków.
Także w przypadku ostro przebiegającej anginy wywołanej przez paciorkowca z powikłaniami, a więc zapalenie mięśnia sercowego, gorączka reumatyczna ostre zapalenie stawów lub kłębkowe zapalenie nerek trzeba migdałki wyciąć.
Oprócz angin i powikłań z nimi związanych są jeszcze ropień okołomigdałkowy i przewlekłe zapalenie migdałków, które to mogą powodować utrudnienia w połykaniu a nawet oddychaniu.
Usunięcie migdałków odbywa się w znieczuleniu ogólnym. Migdałki oddziela się od otaczających tkanek i wyłuskuje je. Całkowite wygojenie ran pooperacyjnych trwa około 4-10 dni.

Pozostałe wpisy o zdrowiu i medycynie:

YOU MIGHT ALSO LIKE

Tagi: Szybkoschnący Impregnat dekoracyjny zastosowanie, Szybkoschnąca Lakierobejca do wnętrz zastosowanie, Usuwanie owłosienia żary, ra nails lakier hybrydowy, Minikoparka Gorlice, lpk208, kreda sisa, docieplenie granulatem Radom, elwix torba, orienteering miejski na imprezę integracyjną, vetrex okna bielsko biała